Gazitepe, Silivri Satılık Daire ve Konutlar

Gümüşyaka, Silivri Satılık Daire ve Konutlar
5 Aralık 2023
Fevzipaşa, Silivri Satılık Daire ve Konutlar
5 Aralık 2023

Gazitepe, Silivri Satılık Daire ve Konutlar Daire Fiyatları Ev satın alırken ince eleyip sık dokumak gerekir. Ev, büyük bir yatırımdır ve alım satım işlemine gereken özen gösterilmezse bu hem alıcı hem de mülk sahibi için problemler ortaya çıkabilir. Ev satın almayı düşünen birinin, aşağıdaki maddelere dikkat etmesi gerekir.Emlakçıdan Daire Alırken Yüksek Komisyonlar Ödeyebilirsiniz..Mütahit Şirketlerde ise Bu Problemleri Yaşamazsınız,Mütahitten Aldığınız Daireler Genel Olarak Sıfır Daire Olurlar Yeni ve Deprem Yönetmeliğine uygun olurlar..Yıldırımlar Konut Olarak Uzun Yıllardır Silivri Bölgesinde Konforlu Daireler İnşaa Etmekteyiz..Ayrıca Mühendislik Hizmetleri Proje Hizmetleri İçin Ofisimize Bekliyoruz…

Ülkemizde Daireler :

 

5+1 Daire

3+1 Daire

4+1 Daire

2+1 Daire

1+1 Daire

0+1 Daire

Proje Üzerinden Sıfır Ev Alacaklar İyi Araştırma Yapmalı

Daire alırken toplu konut projelerine dahil olmayı düşünenler, proje sahibi şirket hakkında detaylı bir araştırma yapmalıdır. Bu noktada şirketin portfolyosunda bulunan projeleri incelemek yararlı olabilir.

Söz konusu yeni bir şirket ise bu şirketin referansları ayrıca kontrol edilmelidir. Birçok kötü yorum almış ya da mahkemelere konu olmuş şirketlerden uzak durulması gerekir.

Evin Bulunduğu Bölgenin Deprem Riski Seviyesini Öğrenin

Yeni çıkan yasalar gereği deprem açısından riskli bulunan bölgeler kentsel dönüşüme tabidir. Satın alınan ev eğer riskli bölgede ise belediye tarafından yıkılabilir. Ayrıca riskli bir bölgede konut almak gelecek için doğru yatırım olmayacağı gibi olası bir depremde hayati tehlike de mevcuttur.

Haciz ve İpoteğe Dikkat!

Bu konu tüm potansiyel alıcıları ilgilendirmektedir. İster sıfır bir projeden ev alınsın ister halihazırda satışta olan bir konuta talip olunsun, haciz ve ipotek konusunu araştırmak gerekir. Çünkü evin üzerinde bulunan ipotek nedeniyle ciddi sorunlar yaşanabilir. Örnek olarak üzerinde ipotek bulunan sıfır daire, müteahhitin borçları nedeniyle yeniden satılabilir. Bu da büyük olasılıkla uzun sürecek olan bir yasal sürece neden olacaktır.

 

Ev Mutlaka Görülmeli

Alıcı ve ilan sahiplerinin, satılacak evin içinde görüşmesi önemli bir detaydır. Böylece hem olası sorunların önüne geçilir hem de ev ile alakalı her detay konuşulur. Henüz yapım aşamasında olan bir konut almayı düşünenler ise projenin her ayrıntısını incelemelidir. Teslim tarihleri konusuna da ayrıca dikkat edilmelidir. Ayrıca yeterli oranda referansı bulunmayan şirketlere temkinli yaklaşılması da gerekmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Comments are closed.

Open chat
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.